Živě

V Romandii vyhrál po sólovém úniku Küng, Hirt ztratil

2. května 2019 19:44 - Praha

Švýcarský cyklista Stefan Küng zaskočil na závodě Kolem Romandie spurtéry a 2. etapu vyhrál po sólovém úniku. Na 174,4 km dlouhé trase mezi Le Locle a Morges výrazně ztratil jediný český účastník podniku WorldTour Jan Hirt, jenž klesl z konce druhé desítky na 64. pozici.

sntv

Pětadvacetiletý domácí závodník Küng se v dešti prosadil z původně šestičlenného úniku a v závěrečných 20 kilometrech bez větších problémů odolal stíhací jízdě pelotonu. Ten přivedl do cíle s odstupem 59 sekund Ir Sam Bennett.

V hlavním poli dojel i průběžný lídr a obhájce loňského vítězství Primož Roglič ze Slovinska, jenž tak po třetím dnu stále vede o 10 sekund před Portugalcem Ruiem Costou.

Člen týmu Astana Hirt nenavázal na osmé místo ze středeční etapy a obsadil až 110. pozici s odstupem 6:24 minuty na Künga. Přes šest minut ztrácí i celkově.

Švýcarská generálka na Giro d'Italia skončí nedělní časovkou v Ženevě.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.