V Romandii vyhrál po sólovém úniku Küng, Hirt ztratil

Švýcarský cyklista Stefan Küng zaskočil na závodě Kolem Romandie spurtéry a 2. etapu vyhrál po sólovém úniku. Na 174,4 km dlouhé trase mezi Le Locle a Morges výrazně ztratil jediný český účastník podniku WorldTour Jan Hirt, jenž klesl z konce druhé desítky na 64. pozici.

Švýcarský cyklista Stefan Küng zaskočil na závodě Kolem Romandie spurtéry a 2. etapu vyhrál po sólovém únikuVideo: sntv

Pětadvacetiletý domácí závodník Küng se v dešti prosadil z původně šestičlenného úniku a v závěrečných 20 kilometrech bez větších problémů odolal stíhací jízdě pelotonu. Ten přivedl do cíle s odstupem 59 sekund Ir Sam Bennett.

V hlavním poli dojel i průběžný lídr a obhájce loňského vítězství Primož Roglič ze Slovinska, jenž tak po třetím dnu stále vede o 10 sekund před Portugalcem Ruiem Costou.

Člen týmu Astana Hirt nenavázal na osmé místo ze středeční etapy a obsadil až 110. pozici s odstupem 6:24 minuty na Künga. Přes šest minut ztrácí i celkově.

Švýcarská generálka na Giro d'Italia skončí nedělní časovkou v Ženevě.