Živě

Drama na Romandii, český cyklista Hirt nabral další ztrátu

3. května 2019 18:08 - Romont

Třetí etapu závodu WorldTour Kolem Romandie vyhrál francouzský cyklista David Gaudu a útočí na průběžného lídra Primože Rogliče. Slovinec dnes dojel po 160 kilometrech cílem v Romontu jako třetí a před závěrečnými dvěma etapami má v čele náskok šest sekund.

 

Twitter

Dvaadvacetiletý Gaudu se ve skupině favoritů prosadil v závěrečném stoupání a těsně porazil Portugalce Ruie Costu a třetího Rogliče. Jezdec Groupama-FDJ, jehož tým slavil vítězství už ve čtvrtek díky Švýcaru Stefanu Küngovi, zaznamenal druhou profesionální výhru. Poskočil díky ní na druhé místo průběžného pořadí šest sekund za obhájce loňského prvenství Rogliče. Bývalý mistr světa Costa je třetí s odstupem osmi sekund.

Další ztrátu dnes nabral jediný český účastník švýcarského závodu Jan Hirt, jenž klesl na 68. pozici se ztrátou téměř patnácti minut na Rogliče.

V sobotu se jede v okolí Ženevského jezera královská etapa o délce 176 km s třemi stoupáními první kategorie. Generálka na Giro d'Italia skončí v neděli časovkou v Ženevě.

Cyklistický závod Kolem Romandie (WorldTour) - 3. etapa (160 km):
1. Gaudu (Fr./Groupama-FDJ) 3:50:53
2. Costa (Portug./SAE Team Emirates)
3. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma)
4. Woods (Kan./EF Education First)
5. Grossschartner (Rak./Bora-hansgrohe) všichni stejný čas
6. Martin (Fr./Wanty-Gobert Cycling) -3
...110. Hirt (ČR/Astana) -8:27.
Průběžné pořadí:
1. Roglič 12:23:02
2. Gaudu -6
3. Costa -8
4. Grosschartner -19
5. Thomas (Brit./Ineos) -20
6. Betancur (Kol./Movistar) -21
...68. Hirt -14:40.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.