Živě

Kittel předčasně skončil v Kaťuše a přerušil cyklistickou kariéru

9. května 2019 13:37 - Mnichov

Vítěz čtrnácti etap na Tour de France Marcel Kittel předčasně ukončil smlouvu v týmu Kaťuša-Alpecin a na neurčitou dobu přerušil cyklistickou kariéru. Třicetiletý německý spurtér přišel do stáje loni, ale nedokázal navázat na úspěchy z předchozích let a byl terčem kritiky svých šéfů.

 

Twitter

Předčasné ukončení kontraktu vyvolal sám Kittel. "V posledních dvou měsících jsem se cítil vyčerpaně. Aktuálně nejsem schopen trénovat a závodit na špičkové úrovni. Proto jsem se rozhodl dát si pauzu a dopřát si čas pro sebe, přemýšlet o svých cílech a naplánovat si budoucnost," uvedl v tiskovém prohlášení Kittel.

Dvojnásobný juniorský mistr světa si loni připsal jen dvě vítězství v březnu na Tirrenu-Adriaticu.

Letos byla jeho jediným úspěchem únorová výhra v kritériu na Mallorce. Do roku 2017 přitom Kittel zaznamenal vedle 14 triumfů na Tour mimo jiné čtyři vítězství na Giru d'Italia a jedno na Vueltě.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.