Další hříšník! Cyklista Petacchi podle médií rovněž využíval krevní doping

14. května 2019 22:08 - Řím

Bývalý italský cyklista Alessandro Petacchi je dalším sportovcem, jehož jméno je spojeno s dopingovým skandálem kolem lékaře Marka Schmidta. Bývalý elitní sprinter je podle informací listů Corriere della Sera a Le Monde na seznamu zákazníků erfurtské ordinace, která sportovcům pomáhala s krevním dopingem. Transfuzemi si údajně pomáhal v letech 2012 a 2013.

 

Twitter

Pětačtyřicetiletý Petacchi, který během kariéry vybojoval mimo jiné 22 etapových vítězství na Giru, veškerá podezření odmítl. "Zjistil jsem, že tenhle Mark Schmidt byl týmovým lékařem u Milramu v době, kdy jsem za něj závodil. Možná se staral o německé jezdce. Já jsem ale jeho ordinaci v Německu ani nikde jinde nikdy nenavštívil. Nemám tušení, proč je moje jméno v jeho databázi," řekl italskému listu Corriere della Sera.

Petacchi v době, kdy podle informací médií užil transfuze, závodil za Lampre a Quick-Step. Ve stáji Milram působil v letech 2006 až 2008, než dostal po pozitivním dopingovém testu distanc za užití léku na astma Salbutamolu.

Minulý týden se ke spolupráci s doktorem Schmidtem přiznal bývalý německý cyklista Danilo Hondo, který byl v roce 2012 Petacchiho týmovým kolegou u Lampre. Po zveřejnění informace ho vedení švýcarského cyklistického svazu odvolalo z pozice reprezentačního trenéra.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.