Rubriky:

Cyklistika

Živě

Potlučený Dumoulin po startu páté etapy odstoupil z Gira

15. května 2019 14:37 - Frascati

Cyklistický závod Giro d'Italia pokračuje bez jedné z největších hvězd Toma Dumoulina. Šampion z roku 2017, jenž i letos patřil do okruhu favoritů, dnes krátce po startu 5. etapy odstoupil kvůli zranění kolena, které si způsobil při hromadném pádu v pelotonu v závěru úterní etapy.

Video již není dostupné

sntv

Nizozemský jezdec stáje Sunweb, který byl jediným vítězem Gira ve startovním poli, v úterý nabral po pádu manko přes čtyři minuty a sám prohlásil, že jeho naděje na úspěch v celkovém hodnocení jsou pryč.

Vyšetření sice neodhalila žádné zlomeniny, potlučené a nateklé levé koleno mu ale nedovolilo na kole pořádně zabrat do pedálů.

Detail krvavého zranění Toma Dumoulina.

Alessandro Di Meo, ČTK/AP

I přesto se chtěl Dumoulin pokusit v závodu pokračovat. "Nevím, jestli to půjde, ale chci to aspoň zkusit, abych si pak nic nevyčítal," řekl před startem etapy. Silné bolesti v kombinaci s náročným startem do kopce, navíc v deštivém počasí, ho ale nakonec donutily vzdát.

ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.