Cyklistika

Živě

Jakobsen vyhrál v Kalifornii etapu, vedení uhájil Van Garderen

16. května 2019 07:36 - Morro Bay

Nizozemský cyklista Fabio Jakobsen vybojoval ve 4. etapě závodu Kolem Kalifornie třetí vítězství v řadě pro stáj Deceuninck-Quick Step. V závěrečném sprintu porazil Belgičana Jaspera Philipsena i trojnásobného mistra světa Slováka Petera Sagana. Jakobsenův stájový kolega Zdeněk Štybar dojel v hlavním poli na 33. místě.

Video již není dostupné

sntv

Průběžné vedení se štěstím uhájil Američan Tejay van Garderen. Domácí favorit sice kvůli přetrženému řetězu ztratil šest kilometrů před cílem kontakt a marně stíhal peloton, hromadný pád v závěru 212,5 km dlouhé etapy mu ale pomohl. Jury totiž nakonec všem přidělila stejný čas, jako měl vítěz, přestože ke karambolu došlo dřív než v závěrečném tříkilometrovém ochranném pásmu.

Cyklistický závod Kolem Kalifornie (WorldTour) - 4. etapa (212,5 km):
1. Jakobsen (Niz./Deceuninck-Quick Step) 5:53:22
2. Philipsen (Belg./SAE Team Emirates)
3. P. Sagan (SR/Bora-hansgrohe)
4. Bouhanni (Fr./Cofidis)
5. Janse Van Rensburg (JAR/Dimension Data)
6. Ballerini (It./Astana),
...33. Štybar (ČR/Deceuninck-Quick Step) všichni stejný čas.

Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.