Živě

Lídr Gira šel k zemi. S krvavou zadnicí a dírou v kraťasech však pokračuje

16. května 2019 15:50 - Praha

Favorité italského Gira jsou snad prokletí. Poté, co šel v úterý etapě drsně k zemi šampion z roku 2017 Tom Dumoulin, který následně kvůli zranění ve středu z úvodní Grand Tour sezony odstoupil, spadli v úvodu čtvrteční etapy téměř všichni borci z čela průběžného pořadí. Nejhůře vyvázl Primož Roglič, slovinský závodník týmu Jumbo Visma, lídr závodu jedoucí v růžovém trikotu.

 

Profimedia.cz

Ukázalo se, jak moc je Giro nepředvídatelné a úvodní etapy nebezpečné.  Po osmatřiceti kilometrech, když do cíle druhé nejdelší etapy letošního ročníku zbývalo ještě dvě stě kilometrů, spadla skupina s favority na celkové pořadí.

K zemi šel Rafal Majka (Bora-hansgrohe), Mikel Landa (Movistar), Ilnur Zakarin (Kaťuša), Simon Yates (Mitchelton-Scott), Rob Power (Sunweb) a Primož Roglič. Zranění Australana Powera z formace, kterou už opustil Tom Dumoulin, byla neslučitelná s pokračováním v závodě, a tak se formace Sunwebu opět zúžila.

Video již není dostupné

Pascal Ackermann vyhrál pátou etapu Gira

sntv

Roglič s dalšími favority zůstali čtyřicet vteřin za pelotonem, který však záhy v duchu fair-play zpomalil a lídr průběžného pořadí se i s dalšími borci rychle dotáhli do hlavního pole.

Slovinský závodník, který jede v trikotu vedoucího muže od úvodní časovky, musel k autu závodního doktora, který mu dezinfikoval krvácející zranění na pravé části zadnice. Lékař velkou ránu zakryl obvazem a Roglič v notně potrhaných kraťasech mohl pokračovat v bitvě o udržení pozice lídra.

ram, Sport.cz, Právo

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.