Živě

Cink byl v Novém Městě v short tracku jedenáctý, vyhrál Van der Poel

24. května 2019 19:17 - Nové Město na Moravě

Český biker Ondřej Cink dojel jedenáctý v short tracku na Světovém poháru horských kol v Novém Městě na Moravě. Závod vyhráli Nizozemec Mathieu van der Poel a Američanka Chloe Woodruffová. Nejlepší z českých závodnic byla na 17. místě Jitka Čábelická.

 

Libor Plíhal, ČTK

Cink skončil stejně jako před týdnem v Albstadtu těsně za první desítkou. Na vítěze ztratil pět vteřin. "Jsem určitě spokojený. Byl to můj cíl, do hlavního závodu budu startovat z druhé řady. Do posledního kola to bylo těsné. Snažil jsem se být vepředu, ale to chtěl každý," řekl Cink v rozhovoru pro Českou televizi.

Čtyřiadvacetiletý Van der Poel zkusil nastoupit v polovině závodu na deset okruhů, nakonec ale rozhodl až v jeho závěru. Dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu, který je rovněž úspěšným silničářem a vyhrál letos už čtyři jednorázové závody na silnici, navázal na týden starý triumf z Německa.

"Závod byl hodně nervózní. Ocitl jsem se vepředu a až do cíle to bylo jedno velké utrpení. Cítil jsem se ale hodně dobře a mám radost z vítězství. Vyžaduje to v něčem podobnou námahu jako v cyklokrosu," uvedl Van der Poel. Za ním skončili Francouz Maxime Marotte a Brazilec Henrique Avancini. První patnáctku uzavíral Jan Škarnitzl.

Škarnitzlova sestra Čábelická zaostala za vítěznou Woodruffovou o 15 sekund. "Bylo to strašně rychlé, byl to poziční boj. Několikrát to bylo na lokty. Měla jsem menší kolizi a dokonce se mi cestou ztratil čip. Byl to nejtěžší a nejrychlejší short track, co jsem kdy jela," řekla Čábelická.

Rovněž Američanka rozhodla až v závěru závodu. Druhá byla Britka Annie Lastová a třetí Švýcarka Jolanda Neffová.

O víkendu se v Novém Městě pojedou závody SP v olympijské disciplíně cross country. Elitní kategorie jsou na programu v neděli.

Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě - short track:
Muži:
1. M. Van der Poel (Niz.) 20:49
2. Marotte (Fr.) stejný čas
3. Avancini (Braz.) -1,
...11. Cink -5,
15. Škarnitzl (oba ČR) -6.
Ženy:
1. Woodruffová (USA) 22:08
2. Lastová (Brit.)
3. Neffová (Švýc.) obě -8,
...17. Čábelická -15,
22. Štěpánová (obě ČR) -22.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.