Rubriky:

Cyklistika

Živě

Dumoulin odstoupil z Dauphiné, před Tour chce šetřit koleno

15. června 2019 13:08 - Paříž

Nizozemský cyklista Tom Dumoulin před dnešní předposlední sedmou etapou Critéria du Dauphiné ze závodu odstoupil. Vítěz předloňského Gira d'Italia má problémy s kolenem a nechce riskovat před blížící se Tour de France, kde by měl patřit k největším favoritům.

 

Ntb Scanpix, Reuters

"Solidně jsem si zazávodil a dostal se zase do rytmu," řekl Dumoulin, který na Dauphiné startoval poprvé od odstoupení po pádu v úvodním týdnu letošního Gira. "Po včerejší etapě jsem se ještě cítil dobře, ale večer zase začalo bolet. Nemá smysl riskovat, takže si odpočinu a budu trénovat," dodal.

"Přes víkend si odpočinu, ale od pondělí už mě zase čeká horský trénink," uvedl Dumoulin, kterému před závěrečnými dvěma etapami na Dauphiné patřilo 42. místo se ztrátou téměř 14 minut na vedoucího Brita Adama Yatese. Tour startuje 6. července v Bruselu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.