Živě

Dumoulin odstoupil z Dauphiné, před Tour chce šetřit koleno

15. června 2019 13:08 - Paříž

Nizozemský cyklista Tom Dumoulin před dnešní předposlední sedmou etapou Critéria du Dauphiné ze závodu odstoupil. Vítěz předloňského Gira d'Italia má problémy s kolenem a nechce riskovat před blížící se Tour de France, kde by měl patřit k největším favoritům.

 

Ntb Scanpix, Reuters

"Solidně jsem si zazávodil a dostal se zase do rytmu," řekl Dumoulin, který na Dauphiné startoval poprvé od odstoupení po pádu v úvodním týdnu letošního Gira. "Po včerejší etapě jsem se ještě cítil dobře, ale večer zase začalo bolet. Nemá smysl riskovat, takže si odpočinu a budu trénovat," dodal.

"Přes víkend si odpočinu, ale od pondělí už mě zase čeká horský trénink," uvedl Dumoulin, kterému před závěrečnými dvěma etapami na Dauphiné patřilo 42. místo se ztrátou téměř 14 minut na vedoucího Brita Adama Yatese. Tour startuje 6. července v Bruselu.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.