Živě

Mistr světa Dennis vyhrál úvodní časovku ve Švýcarsku, zazářil i Kreuziger?

15. června 2019 19:47 - Langnau

Mistr světa Rohan Dennis vyhrál na úvod závodu Kolem Švýcarska časovku na 9,5 km a připsal si první vítězství v duhovém dresu šampiona. Australský cyklista porazil na rovinaté trati v Langnau o pouhých 15 setin Poláka Macieje Bodnara, třetí byl o sekundu zpět vítězův krajan Michael Matthews.

Video již není dostupné

sntv

Závod Kolem Švýcarska patří společně s končícím Critériem du Dauphiné ve Francii ke klíčovým generálkám na Tour de France. Obhájce loňského prvenství ze "Staré dámy" Geraint Thomas z Británie se dnes prezentoval slušným 13. místem a byl nejlepší z jezdců, kteří by měli ve Švýcarsku útočit na celkové vítězství.

Z dvojice Čechů se v časovce více dařilo účastníkovi Gira d'Italia Janu Hirtovi, jenž obsadil 62. příčku. Roman Kreuziger byl o dvacet míst za ním.

Závod skončí po devíti etapách příští neděli.

Cyklistický závod Kolem Švýcarska (WorldTour) - 1. etapa (časovka na 9,5 km):
1. Dennis (Austr./Bahrajn-Merida) 10:50
2. Bodnar (Pol./Bora-hansgrohe) stejný čas
3. Matthews (Austr./Sunweb) -1
4. Asgreen (Dán./Deceuninck-Quick-Step)
5. Kragh Andersen (Dán./Sunweb) oba -2
6. Craddock (USA/EF Education First) -5
...62. Hirt (ČR/Astana) -40
82. Kreuziger (ČR/Dimension Data) -49.
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.