Cyklistika

Živě

Fuglsang vyhrál podruhé Dauphiné, Yates odstoupil

16. června 2019 17:32 - Champéry

Dánský cyklista Jakob Fuglsang vyhrál znovu po roční pauze závod Critérium du Dauphiné, jednu z tradičních generálek na Tour de France. Jeho největší soupeř Adam Yates v dnešní závěrečné etapě kvůli zdravotním problémům odstoupil.

Profimedia.cz

Čtyřiatřicetiletý Fuglsang z Astany vystřídal Yatese v čele průběžného pořadí v sobotní královské etapě, před Britem ale vedl jen o osm sekund. Lídr stáje Mitchelton-Scott však místo očekávaného souboje o celkové prvenství zhruba 50 kilometrů před cílem dnešní etapy slezl z kola, podle týmového šéfa ho od rána trápila horečka.

Pro poslední vítězství v letošním ročníku Dauphiné si v kopcovité osmé etapě s cílem ve švýcarském Champéry dojel Nizozemec Dylan van Baarle, jenž po 113,5 km ve spurtu dvojice uprchlíků porazil Australana Jacka Haiga. Van Baarle navázal na sobotní triumf svého krajana a kolegy z týmu Ineos Wouta Poelse a alespoň částečně zmírnil černý týden této britské stáje. Bývalý tým Sky ve středu přišel nejspíš do konce sezony o hvězdného Chrise Froomea, jenž utrpěl mnohačetné zlomeniny po pádu při najíždění trasy časovky.

Video již není dostupné

Dánský cyklista Jakob Fuglsang vyhrál znovu po roční pauze závod Critérium du Dauphiné

sntv

Fuglsang ve žlutém trikotu dojel bezpečně ve skupině favoritů s dvouminutovým odstupem a navázal na celkovou výhru z roku 2017. Druhý skončil se ztrátou 20 sekund Američan Tejay van Garderen, třetí byl o další sekundu zpět Němec Emanuel Buchmann.