Sánchez po úniku vyhrál druhou etapu Kolem Švýcarska, Kreuziger byl spokojený

Langnau

Druhou etapu závodu Kolem Švýcarska vyhrál španělský cyklista Luis León Sánchez, který ujel soupeřům jedenáct kilometrů před cílem. Spurt hlavního pole po 158 kilometrech pak ovládl trojnásobný mistr světa Slovák Peter Sagan. Se ztrátou šesti sekund na vítěze projeli cílem v Langnau i čeští závodníci Roman Kreuziger a Jan Hirt. "Klobouk dolů před Sánchezem, který zaútočil v pravou chvíli a využil sílu svého týmu," nechal se po dojezdu do cíle etapy slyšet Kreuziger.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Druhou etapu závodu Kolem Švýcarska vyhrál španělský cyklista Luis León Sánchez.Video: sntv

Do čela průběžného pořadí se posunul Dán Kasper Asgreen, který dnes obsadil čtvrté místo. Celkovou klasifikaci vede před Saganem, který má stejný čas. Na třetí místo klesl s mankem jedné sekundy vítěz prologu Australan Rohan Dennis.

"Etapa byla nakonec těžší, než se zdála. Na kopci nás bylo patnáct, šestnáct. Šel jsem na hranici svých možností, jsem za to rád, určitě mi tahle intenzita chyběla," svěřil se Kreuziger a spěchal si odpočinout na hotel.

Hirt ztrácí na 33. příčce 41 sekund, Kreuziger je čtyřicátý s odstupem 50 sekund. "V pondělí je na programu spíš sprinterská etapa, bude to ideální šance k roztočení nohou," dodal Kreuziger.