Rubriky:

Cyklistika

Živě

Bábka připravil o naději na medaili z keirinu pád ve finále

30. června 2019 14:37 - Minsk
(Aktualizováno: 30. června 2019 15:25)

Dráhový cyklista Tomáš Bábek na Evropských hrách upadl ve finále keirinu a druhou medaili k sobotnímu zlatu z kilometru s pevným startem nepřidal. Klasifikován byl jako pátý, Pavel Kelemen skončil osmý, poté co obsadil druhé místo ve finále B. Závod vyhrál Nizozemec Harrie Lavreysen, úřadující mistr světa ve sprintu.

 

Pancer ČOV/Václav, ČTK

"Časoval jsem si svůj útok, šetřil jsem si síly a kolo a půl do cíle jsem věděl, že je to ten správný moment. Byl jsem úplně čerstvý, rozhodl jsem se vyrazit dopředu, ale bohužel náš nebezpečný kolega, závodník ze Španělska Peralta, se dostal do kolize s dalším závodníkem a neustál to," řekl Bábek, jenž v plné rychlosti najel v zatáčce do padajícího Španěla a šel také k zemi. "Už nebylo zbytí. V plné rychlosti jsem přelétl přes něj," uvedl cyklista Dukly Brno.

Bábek jako evropský šampion z roku 2016 a bronzový medailista z mistrovství světa o rok později patřil v keirinu k favoritům. Ze dvou vyřazovacích kol postoupil z druhého a třetího místa. V jízdě o medaile měl ale v předposledním kole kolizi se Španělem Juanem Peraltou, po níž oba skončili na zemi.

ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.