Rubriky:

Cyklistika

Živě

Dáš si kouli? Olympijský medailista se živil prodejem drog. Teď jde sedět

5. července 2019 11:16 - Melbourne

Bývalý úspěšný dráhový cyklista Jack Bobridge byl odsouzen na čtyři a půl roku vězení za obchod s drogami. Devětadvacetiletý Australan, který má medaile z olympijských her i mistrovství světa, po ukončení kariéry v roce 2016 prodával extázi.

 

Archiv ČOV

Bobridge byl zatčen před dvěma lety v Perthu a tamní soud ho dnes shledal vinným z prodeje stovek tablet extáze kamarádovi, rovněž bývalému profesionálnímu cyklistovi Alexi McGregorovi.

"Byl jste vynikající sportovec. Pak jste se dostal do víru večírků, drog a alkoholu. To je tragédie," řekl soudce Stephen Scott. Bobridge u soudu trval na své nevině. Po dvou a půl letech za mřížemi může požádat o podmínečné propuštění.

Během kariéry na dráze získal ve stíhačce jednotlivců a družstev deset medailí na mistrovství světa včetně tří zlatých. Na OH v Londýně a v Riu de Janeiro byl pokaždé členem stříbrného australského kvarteta. S cyklistikou skončil kvůli revmatoidní artritidě.

ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.