Rubriky:

Cyklistika

Živě

Froome bude pokračovat v léčbě zlomenin doma

5. července 2019 15:58 - Brusel

Tři týdny po hrozivé nehodě opustil cyklista Chris Froome rehabilitační kliniku a v rekonvalescenci po operaci několika zlomenin bude pokračovat doma. O jeho propuštění informoval šéf týmu Ineos Dave Brailsford v Bruselu, kde začne v sobotu bez čtyřnásobného šampiona Tour de France.

 

"Včera odjel z nemocnice, už je doma. To je pro něj důležitý pokrok. Po hodně dlouhé době mohl sundat nohy z postele a postavit se na zem," uvedl Brailsford. Dodal, že Froomeovi se daří v rámci možností dobře.

Čtyřiatřicetiletý britský jezdec se vážně zranil při projíždění trasy časovky závodu Critérium du Dauphiné. Havaroval ve vysoké rychlosti v momentu, kdy sundal ruce z řidítek, aby se vysmrkal, a poryv větru mu strhl přední kolo. Při nárazu do domu si zlomil stehenní kost, hrudní kost, krční obratel, loket a žebra.

Chris Froome na jednotce intenzivní péče

Instagram

ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.