Rubriky:

Cyklistika

Živě

Van Garderen odstoupil se zlomenou rukou z Tour de France

13. července 2019 10:16 - Macon

Americký cyklista Tejay van Garderen si při pátečním pádu na Tour de France zlomil ruku a do dnešní osmé etapy neodstartuje. Tým EF Education First tak přišel o zkušeného jezdce, který měl být hlavním pomocníkem Rigoberta Urána.

 

Thibault Camus, ČTK/AP

Třicetiletý Van Garderen startoval na Tour poosmé a dvakrát obsadil celkově páté místo. V sedmé nejdelší etapě závodu upadl po jezdecké chybě již po sedmi kilometrech, odřel se po celém těle včetně obličeje, nicméně do cíle v Chalon-sur-Saone po šesti hodinách dorazil.

Rentgen však odhalil zlomený palec. "Má ruku v dlaze a dnes už nepojede," řekl týmový lékař Kevin Sprouse. Formu měl přitom Van Garderen slibnou a na červnovém etapovém závodu Critérium du Dauphiné skončil celkově druhý.

"Byla to moje chyba. Podíval jsem se dolů pod kolo, protože jsem něco zachytil, možná kus papíru, a vrazil do ostrůvku uprostřed silnice. Doufám, že se kvůli mně už nikdo jiný nezranil," řekl americký vrchař, pomocník Urána, jenž před dvěma lety obsadil druhé místo za Chrisem Froomem.

Tour de France 2019: Kompletní program, profily etap, přehled stájí, favoritů a odměn

ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.