Rubriky:

Cyklistika

Živě

Šílené! Italského cyklistu probodl kus dřeva, který mu projel skrz tělo

13. července 2019 15:30 - Praha

Italského juniora Lorenza Gobba při pádu na velodromu v Gentu během mistrovství Evropy mladých dráhových cyklistů probodl kus dřeva. Metr dlouhý úlomek zřejmě odštípl z dráhy pedálem. Dřevo mu projelo skrz tělo, poranilo plíce a stehno. V nemocnici byl sedmnáctiletý cyklista ihned operován, podle pořadatelů není v ohrožení života.

 

Twitter

"Zůstane v nemocnici pár dnů. Jeho stav je stabilní, lékaři budou mimo jiné sledovat, zda se neobjeví nějaká infekce," řekl ředitel Vlámského cyklistického svazu Frank Glorieux k pátečnímu incidentu listu Het Nieuwsblad.

Gobbo se zranil během scratche započítávaného do omnia, v němž startoval i český junior Luboš Komínek.

V Gentu závodí na mistrovství Evropy junioři a dráhaři do 23 let od úterka. Šampionátu se účastní více než 400 jezdců a česká reprezentace již získala tři medaile zásluhou Daniela Babora, Jiřího Janoška a právě Komínka, který byl třetí ve vylučovacím závodu. V omniu skončil jedenáctý.

Šampionát skončí v neděli.

ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.