Rubriky:

Cyklistika

Živě

Quintana má namířeno do týmu Arkéa-Samsic, kde bude i jeho bratr

17. července 2019 15:23 - Rennes

Kolumbijský cyklista Nairo Quintana opustí podle informací serveru cyclingnews po sezoně stáj Movistar a přestoupí do týmu Arkéa-Samsic. Ve francouzské stáji se opět setká s mladším bratrem Dayerem.

 

Christophe Ena, ČTK/AP

Devětadvacetiletý Nairo Quintana je členem týmu Movistar od svého debutu ve World Tour v roce 2012. V roce 2014 dokázal vyhrát Giro d'Italia, dva roky nato také Vueltu, ale kýženého triumfu na Tour de France se dosud nedočkal. Na "Staré dámě" byl dvakrát druhý a jednou třetí.

Quintana podle všeho nenašel společnou řeč ohledně nového kontraktu se současným zaměstnavatelem, mimo jiné i proto, že v posledních letech neměl roli jasného lídra na Tour.

Jeho dohoda v novém působišti zatím nebyla potvrzena, oficiální se může stát až 1. srpna, kdy se otevře přestupové okno Mezinárodní cyklistické unie. Pokud se tak skutečně stane, jedním z jeho parťáků bude i šestadvacetiletý bratr Dayer, jak tomu bylo již v Movistaru v letech 2014 až 2018.

ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.