Rubriky:

Cyklistika

Tým Lotto-Soudal okradli během Tour na hotelu zloději

18. července 2019 13:05 - Toulouse/Praha

Radost cyklistického týmu Lotto-Soudal z etapového vítězství Caleba Ewana na Tour de France vystřídal o pár hodin později zmar z návštěvy zlodějů v hotelu. Z pokoje nedaleko cílového města Toulouse odnesli kamery a počítače, policisté škodu Belgičanů odhadli na 50 000 eur (asi 1,3 milionu korun).

 

Christophe Ena, ČTK/AP

"Tým byl okraden ve středu večer kolem deváté hodiny. Bydleli na hotelu spolu s dalšími dvěma stájemi, u nich zloději nebyli," potvrdili pořadatelé Tour de France pro agenturu AFP informace, které přinesl deník La Dépeche du Midi.

V hotelu Holiday Inn ve městě Blagnac u Toulouse byli ubytováni také členové Groupamy-FDJ a Cofidisu. Policisté vyšetřovali krádež do časných ranních hodin.

Pětadvacetiletý Australan Ewan vyhrál ve středu odpoledne 11. etapu Tour. Prosadil se v těsném spurtu a na slavném závodu vybojoval první triumf v kariéře. Dnes peloton z Toulouse vyrazil do prvních pyrenejských kopců.

ČTK

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.