Rubriky:

Cyklistika

Chlapík Alaphilippe! V cíli svlékl žlutý trikot a daroval ho promrzlému chlapci

26. července 2019 15:02 - Valloire/Praha

Francouzský cyklista Julian Alaphilippe během 18. čtvrteční etapy udržel náskok v čele Tour a po první ze tří velkých zkoušek v Alpách měl důvod k radosti. O žlutý trikot sice přišel, nikoliv však během závodu, ale až v cíli. Cyklista v zázemí spatřil malého chlapce, který se v lyžařské středisku ve vysoké nadmořské výšce klepal zimou. Neváhal, svůj dres sundal a malému klučinovi ho hodil přes ramena.

 

Christian Hartmann, Reuters

Cíl 18. etapy ve Valloire si pro fanoušky i závodníky připravil nehostinné počasí. Ze záznamu televize bylo patrné, že hoch, který se se svou matkou ocitl v zázemí Tour, je promočený a takříkajíc klepe kosu.

První muž průběžného pořadí Alaphilippe promrzlé dítě spatřil a ani na chvíli nezaváhal. Svůj žlutý dres sundal a přehodil ho přes klučinu. Podle britského deníku The Sun je chlapec na záznamu rodinný přítel vedoucího závodníka.

"Dnes jsem byl připravený na nejhorší, ale i když to bylo šílené, stále mám žlutý trikot. Čekal jsem, že ostatní zaútočí. Dokud nenastoupili Bernal a Thomas, cítil jsem se v pohodě," řekl novinářům v cíli Alaphilippe.

pb, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.