Rubriky:

Cyklistika

Hororový finiš. Cyklistická klasika v Londýně skončila brutálním karambolem půlky pelotonu

4. srpna 2019 10:49 - Londýn

Jeden z nejdůležitějších cyklistických jednorázových závodů žen - londýnský RideLondon Classique se kvůli pádu v závěrečném spurtu proměnil ve velmi smutný ročník, ve kterém spíš než vítězství, zajímal všechny zdravotní stav upadnuvších cyklistek.

sntv

Obhájkyně triumfu z loňského závodu a světová šampionka Kirsten Wildová projela jako první cílem i letos. Nicméně byla to právě ona, která, ač neúmyslně, hromadný karambol odstartovala. Komisaři jí tak nakonec ze závodu diskvalifikovali (na videu si všímněte závodnice u levé bariéry z pohledu cyklistek).

Nizozemka si hledala dobrou pozici pro závěrečný sprint a lehce vyjela ze své stopy, její zadní kolo se pak zachytilo o stroj Australanky Chloe Hoskingové a pohroma byla na světě. Následoval její těžky pád a doslova řetězová reakce. Půlka pelotonu byla během vteřiny na zemi.

Ihned po konci závodu si navíc Wildová myslela, že si dojela pro třetí vítězství v této klasice. "Pád byl za mnou, neviděla jsem ho, ale bylo to opravdu dost hektické. Je neskutečné porazit nejlepší sprinterky světa," to však ještě netušila o finálním verdiktu.

Už právoplatnou vítězkou se nakonec stala jiná Nizozemka Lorena Wiebesová.

nov, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.