Závod Kolem Polska vyhrál ruský cyklista Sivakov

Bukowina Tatrzaňska

Ruský cyklista Pavel Sivakov vyhrál 76. ročník závodu Kolem Polska a připsal si první triumf na WorldTour. Dvaadvacetiletý člen týmu Ineos si zajistil celkové prvenství až v dnešní závěrečné etapě, v které triumfoval Slovinec Matej Mohorič.

Český cyklista ze stáje Astana Jan Hirt (vpředu).

Sivakov vstupoval do poslední 7. etapy jako průběžně druhý za Dánem Jonasem Vingegaardem. Ten ale neudržel v kopcovitém tatranském terénu tempo Ineosu a propadl se. Britský tým poté hlídal Sivakovovo průběžné vedení a mladý ruský cyklista celý závod vyhrál o pouhé dvě sekundy před Australanem Jaiem Hindleym. Třetí byl Ital Diego Ulissi.

Posledním etapovým vítězem byl Mohorič, jenž zaútočil 57 kilometrů před cílem a do Bukowiny Tatrzaňské dojel po dlouhém sólu s náskokem 55 sekund před Američanem Neilsonem Powlessem. Celkový vítěz Sivakov byl v hlavní skupině se ztrátou 2:15 minuty.

Z dvojice českých cyklistů byl na tom v celkovém pořadí lépe Petr Vakoč, jenž spurtoval ve středeční etapě čtvrtý a obsadil konečné 31. místo. Jan Hirt byl osmdesátý.

Stínem tradičního závodu byla pondělní tragická nehoda Belgičana Bjorga Lambrechta, jenž při pádu narazil do betonové konstrukce a v nemocnici podlehl těžkým zraněním.