Rubriky:

Cyklistika

Italského cyklistu Pozzoviva srazilo při tréninku auto

12. srpna 2019 16:45 - Cosenza/Praha

Italský cyklista Domenico Pozzovivo utrpěl zlomeninu paže a nohy poté, co ho při tréninku srazilo auto. Sedmatřicetiletý vrchař byl po nehodě na křižovatce ve vesnici Laurignano v jihoitalské Kalábrii ošetřen záchranáři na místě a poté odvezen do nemocnice. Během celé doby zůstal při vědomí a jeho stav není kritický.

 

Twitter

Pozzovivo se připravoval na blížící se Vueltu, kde měl být lídrem týmu Bahrajn-Merida na celkové pořadí. Minulý týden obsadil dvanáctou příčku na závodě Kolem Polska a v květnu pomohl k celkovému druhému místu na Giru d'Italia krajanovi Vincenzovi Nibalimu.

Zkušený Pozzovivo měl těžký pád při tréninku už před pěti lety a koncem srpna si tehdy zlomil holenní i lýtkovou kost. Stejně jako nyní přišel o plánovaný start na Vueltě, ale dokázal se ještě před koncem sezony vrátit na závody Milán-Turín a Kolem Lombardie.

ČTK

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.