Cyklistika

Bennett vyhrál v Belgii i třetí etapu, Černý klesl na sedmé místo

14. srpna 2019 18:04 - Aalter

Irský spurtér Sam Bennett dokázal jako první cyklista vyhrát na závodu Binck Bank Tour tři etapy za sebou. Jeho dnešní triumf musela potvrdit až cílová fotografie, při souboji v belgickém Aalteru těsně porazil Nizozemce Dylana Groenewegena. Josef Černý klesl v průběžném pořadí ze čtvrtého místa na sedmé.

Twitter

Bennett završil hattrick přesto, že měl podle svých slov při finiši poškozené kolo. "Myslím, že mi v poslední zatáčce do něj někdo lehce ťuknul a převody skákaly jak šílené," popsal. Díky bonusovým sekundám zvýšil vedení na 20 sekund.

Černý, který byl v úterý členem šestičlenného úniku a nasbíral spurtérské prémie, po dnešku nabral manko deseti vteřin a ztrácí jich na irského lídra 23.

Třetí etapa začala minutou ticha na počest belgického jezdce Bjorga Lambrechta, jenž podlehl těžkým zraněním po pádu před týdnem na závodu Kolem Polska. V úterý měl pohřeb v nedalekém městě Knesalare.

Závod WorldTour na belgickém a nizozemském území, jenž se do roku 2016 jmenoval Eneco Tour, potrvá do neděle. Po třech etapách pro spurtéry by se ve čtvrtek měli ukázat vrchaři na kopcích v okolí Houffalize.