Švýcaři završili na MS bikerů štafetový hattrick, Češi byli osmí

Švýcarští bikeři získali na mistrovství světa horských kol v Mont-Saint-Anne potřetí za sebou zlato ze štafety v cross county. Český tým s Ondřejem Cinkem v sestavě obsadil v Kanadě osmé místo, za vítězi zaostal o 3:15 minuty. Při premiéře elektrokol na světovém šampionátu dojel pátý Jaroslav Kulhavý.

Český biker Ondřej Cink na archivním snímku

Švýcarské obhájce trofeje dostal na první místo stíhací jízdou Nino Schurter. Olympijský vítěz, který byl i u předchozích dvou triumfů, se ke zlatu probojoval v posledním kole ze třetího místa. Z titulu se s ním radovaly stejně jako v minulých dvou letech i Jolanda Neffová a Sina Freiová, tým doplnili Joel Roth a Janis Baumann.

Stříbro získali s odstupem 16 vteřin Američané. Třetí skončila Francie, která ztratila dalších 12 sekund.

Český tým ve složení Cink, David Zadák, Tereza Sásková, Jitka Čábelická a Jan Zatloukal osmým místem vylepšil třináctou pozici z loňského Lenzerheide. Nejlepším výsledkem Čechů ve štafetě zůstalo stříbro z domácího šampionátu v Novém Městě v roce 2016. Na kontě má reprezentace i dva bronzy, první slavila v roce 2010 právě v Mont-Saint-Anne.

Mistry světa v cross country na elektrokolech se stali Jihoafričan Alan Hatherly a Švýcarka Nathalie Schneitterová. Zatímco ženy odstartovaly jen v osmi a Schneitterová zvítězila o pět sekund před domácí Kanaďankou Maghalií Rochetteovou, konkurence mezi muži byla výrazně větší.

Hatherly stihl 24,4 kilometru dlouhou trať v čase 1:04:53 a měl více než minutu k dobru na francouzské duo Jerome Gilloux, Julien Absalon. Olympijský vítěz z Londýna 2012 Kulhavý ztratil na vítěze dvě minuty a devět vteřin, na bronz dalšího velikána světa horských kol Absalona měl manko 40 sekund.

Na 34. místě z celkem 45 startujících skončil sedmapadesátiletý Jean Pierre Bruni, otec úřadujícího mistra světa ve sjezdu na horských kolech Loica Bruniho.