Živě

Bjerg potřetí ovládl časovku mužů do 23 let na MS, Otrubu zbrzdil pád

24. září 2019 13:55 - Harrogate
(Aktualizováno: 24. září 2019 14:33)

Teprve dvacetiletý dánský reprezentant Mikkel Bjerg vyhrál už potřetí za sebou časovku mužů do 23 let na mistrovství světa v silniční cyklistice. Jediný český účastník závodu, který se jel mezi britskými městy Ripon a Harrogate za hustého deště, Jakub Otruba se podobně jako mnoho dalších soupeřů nevyhnul na zaplavené trase pádu a skončil na 34. místě.

 

Manu Fernandez, ČTK/AP

"Horší závod jsem nejel asi ani v Rumunsku. V kritických místech na trati nebyl ani jeden pořadatel, který by signalizoval rizikové místo. Během závodu jsem navíc kvůli pádu dvakrát musel měnit kolo a uvidím, jestli se mi povede do pátečního závodu dát dohromady poraněné lýtko," uvedl Otruba na facebookovém profilu své stáje Elkov Author.

Jednadvacetiletý český jezdec zaostal za vítězem o tři minuty a nevylepšil loňský výsledek z Innsbrucku, kde byl devatenáctý.

Bjerg, jehož na srpnovém mistrovství Evropy v nizozemském Alkmaaru předčil krajan Johan Price-Pejtersen, na světové scéně opět potvrdil svoji nadvládu. Trať dlouhou 30,3 kilometru zvládl za 40:20,42 minuty a stejně jako před dvěma roky v Bergenu a loni slavil zlato.

"Dneska to bylo opravdu, ale opravdu šílené. Počasí bylo naprosto příšerné, ale povedlo se mi z toho vyváznout," uvedl Bjerg. "Pět minut před startem mi řekli, že na trati jsou velké kaluže. Trenér se mě snažil navigovat, abych to projel co nejlépe. Řekl mi: 'Jenom se drž řídítek a šlapej do toho'," líčil dánský cyklista.

Další dvě místa na stupních vítězů zaujali s téměř půlminutovým odstupem Američané. Druhý Ian Garrison porazil o sekundu Brandona McNultyho. Mistr Evropy Price-Pejtersen měl spektakulární pád v hluboké vodě a s obrovskou ztrátou obsadil mezi 61 startujícími poslední klasifikované 59. místo.

MS v silniční cyklistice v Harrogate (Británie) - časovka:
Muži do 23 let (30,3 km):
1. Bjerg (Dán.) 40:20
2. Garrison -26
3. McNulty (oba USA) -27,
...34. Otruba (ČR) -3:01.
15:40 časovka ženy elite.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.