Cink dojel sedmý v předolympijském testovacím závodě bikerů

Tokio

Biker Ondřej Cink obsadil sedmé místo v předolympijském testovacím závodě v cross country horských kol v Tokiu. Český reprezentant dojel na náročné trati, na níž se bude příští rok bojovat o olympijské medaile, se ztrátou 44 sekund za vítězným Ninem Schurterem ze Švýcarska. Závod žen vyhrála jeho krajanka Jolanda Neffová.

Biker Ondřej Cink.

Trať v japonském středisku Japan Cycle Sports Center v městečku Izu asi 150 kilometrů jižně od Tokia si vyzkoušel i Jan Škarnitzl, který dojel třicátý s odstupem 5:11 za Schurterem. Olympijský vítěz z Londýna Jaroslav Kulhavý obsadil 37. příčku s téměř desetiminutovou ztrátou. Mezi ženami skončila Jitka Čábelická na 28. místě.

"Je to hodně těžký okruh, nahoru dolů, krátké a prudké stojky, nikde není jediná možnost odpočinku. Je to neustále z nuly na 100 procent wattů. Musím přiznat, že i kdybych měl svoji super závodní váhu, tak by to asi nebylo nic pro mě," řekl na webu mtbs.cz už po první prohlídce trati dvojnásobný olympijský medailista Kulhavý.