Rubriky:

Cyklistika

Za Elkov bude závodit bývalý cyklokrosový šampion Ťoupalík

6. listopadu 2019 17:04 - Hradec Králové

Nejlepší domácí cyklistická stáj změnila před novou sezonou název z Elkov Author na Elkov Kasper. Novou tváří v týmu je Adam Ťoupalík, mistr republiky v cyklokrosu z roku 2015 a medailista ze světových šampionátů mezi juniory a jezdci do 23 let přišel z německého Teamu Sauerland.

 

Eduarda Erben/cpa

"Ťoupalík by měl být posilou skupiny vrchařů. Není to spurtér, ale v těžších kopcovitých závodech bude určitě platným členem týmu," uvedl trenér Otakar Fiala v tiskové zprávě. "Žádného lídra určeného nemáme a opět budeme vybírat závod od závodu podle momentální formy jednotlivých závodníků a profilu závodu," dodal kouč.

V desetičlenné sestavě zůstávají opory jako šestinásobný český šampion v časovce Jan Bárta, Alois Kaňkovský, Karel Hník či úřadující mistr republiky v závodě s hromadným startem František Sisr. Cílem královehradecké stáje je účast některého z jezdců na olympijských hrách v Tokiu.

"Samozřejmě nás láká obhajoba titulů mistrů republiky i další vítězství v UCI závodech, kterými bychom potvrdili dominantní postavení na domácí scéně a silnou pozici v rámci kontinentálních týmů, ale olympiáda je prioritou. Největší šance na start v Tokiu má z našich jezdců zcela jistě Jan Bárta v časovce," uvedl ředitel týmu Vladimír Vávra.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.