Rubriky:

Cyklistika

Rogge: Neplánujeme vyloučit cyklistiku z olympijských her

27. července 2007 16:28 - BĚLEHRAD

Cyklističtí fanoušci se nemusejí obávat, že by jejich oblíbený sport kvůli dopingovým aférám zmizel z olympijského programu. Tyto spekulace, které se objevily v souvislosti se skandálním průběhem Tour de France, v pátek ukončil předseda Mezinárodního olympijského výboru Jacques Rogge.

 

ČTK/Vladislav Galgonek

"Vyloučit sport z olympijských her není řešení," řekl novinářům v Bělehradě, kde se právě konají olympijské hry mládeže.

Podle něj je nezbytné situaci posuzovat ze všech úhlů. "To, co se teď děje na Tour de France, je především znamením, že se mentalita sportovců musí radikálně změnit. Ale také je to důkaz, že systém funguje, protože pokud mají lidé pozitivní testy, je testování velmi kvalitní a přesné," uvedl.

Olympijský výbor se chystá spolupracovat s Mezinárodní cyklistickou unií (UCI) na zlepšení situace. Cyklistická unie je pro jeho funkcionáře stále důvěryhodným partnerem. "Není to UCI, kdo podvádí. Jsou to cyklisté," řekl Rogge.

ČTK

ČT sport Tour de France - 21. etapa konec
20200920T15:45:00+0200
Tour de France - 21. etapa
Tour de France - 21. etapa
Tour de France - 21. etapa

Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.