Rubriky:

Cyklistika

Biker Cink je po plánované operaci srdce

3. ledna 2020 18:12 - Praha

Biker Ondřej Cink je po plánované operaci srdce. V pražském IKEM dnes podstoupil preventivní zákrok kvůli poruše srdečního rytmu, která se u něj projevila v červencovém závodu Světového poháru v Andoře. Operace se nevydařila úplně podle představ, protože se lékařům nepodařilo vyvolat arytmii. Srdce má ale devětadvacetiletý Cink v pořádku. Informoval o tom na sociálních sítích.

 

Český svaz cyklistiky

"To se bohužel u sportovců někdy stává. V našich srdcích, která jsou ze sportu velká a vytrénovaná, je to jako hledat jehlu v kupce sena. S tím jsem do toho šel a někdy se holt nezadaří," komentoval Cink výsledek zákroku. "Moje srdce by ale mělo být jinak zdravé. Takže tu Andorru zkusím letos zas," vzkázal.

Cink si zákrok naplánoval po potížích se srdcem během závodu SP. Dlouho v něm tehdy vedl, ale když se polil studenou vodou, přivodil si arytmii a musel zastavit. Závod dokončil jako desátý.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 

🇨🇿 Přátelé, kamarádi, děkuju vám za všechny zprávy! ❤️ Mám to za sebou a žiju 🙏🏼😅 Zákrok se bohužel nevydařil podle představ, arytmii se totiž vyvolat nepodařilo, což se bohužel u sportovců někdy stává. V našich srdcích, která jsou ze sportu velká a vytrénovavá, je to jako hledat jehlu v kupce sena. S tím jsem do toho ale šel a někdy se holt nezadaří. Moje srdce by ale mělo být jinak zdravý. Chci moc poděkovat vám všem za podporu a hlavně děkuju panu profesoru Kautznerovi, mému ošetřujícímu lékaři MUDr. Jiřímu Bartošovi a @ikempraha za nejlepší péči a za to, že to s mým srdcem zkusili 🙏🏼😊 děkuju @aleskrouzecky a @cyklotrenink, že díky vám jsem mohl ležet pod rukama skutečných profesionálů a že jste mi pomáhali vyřešit tenhle problém. Takže tu Andorru zkusím letos zas! 😁 Díky! 🇬🇧 All my friends, thank you for your messages! I appreciate it! 🙏🏼😊 Unfortunately the surgery did not go as we expected. Arrhythmia has not been discover and provoked, which unfortunately sometimes happens to athletes. In our trained and big hearts it's like looking for a drop in an ocean. That’s the life. But I hope my heart should be healthy. 😊 I would like to thank you all for your support and specially thanks to professor Kautzner, my attending doctor Jiří Bartoš and @ikempraha for the best care and for trying it with my heart 🙏🏼😊 then @aleskrouzecky and @cyklotrenink for helping me solve this problem. So I will try Andorra again this year! 😁 Thanks!

Příspěvek sdílený Ondřej Cink (@ondrejcink),Led 3, 2020 v 7:32 PST

"Po tom incidentu v Andoře jsme se o tom často bavili a hledali nějaké řešení. Nechal jsem vše na mém doktorovi Aleši Kroužeckém a trenérovi Karlu Martinkovi, kteří mi zajistili nejlepšího lékaře v IKEM," řekl v prosinci Cink serveru mtbs.cz. "Děkuju panu profesorovi Kautznerovi za nejlepší péči a za to, že to s mým srdcem zkusil," uvedl po operaci.

Olympijský šampion ztrácí naději. Kulhavému hrozí, že se do Tokia nedostane

Cink, který v prosinci prodloužil o tři roky smlouvu s polskou stájí Kross, by měl nyní podle původního plánu odletět 11. ledna za přípravou na Kanárské ostrovy. Bronzový medailista z mistrovství světa v roce 2015 se chystá na třetí olympiádu. Figuruje v předběžné nominaci na rozdíl od olympijského vítěze z Londýna a stříbrného medailisty z Ria de Janeiro Jaroslava Kulhavého, který má za sebou nepovedenou sezonu.

ČTK

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.