Zimovčák stoupal na vysokém kole do Andorry třináct a půl hodiny

11. září 2007 09:47 - OROPESA DEL MAR

Třináct a půl hodiny trvala Josefu Zimovčákovi na španělské Vueltě nedělní jízda po trase královské etapy s cílem v Andoře. Český jezdec na vysokém kole musel urazit 214 kilometrů, které končily po závěrečném padesátikilometrovém pyrenejském stoupání ve výšce 2200 metrů nad mořem. V pondělí pak zvládl vítěz etapy Denis Meňšov tento úsek za pět hodin a 47 minut.

Zimovčák dorazil do cíle až v noci, přesto si dosyta užil přízně fanoušků. Vueltu absolvuje padesátiletý český jezdec den před profesionálním pelotonem, a to už trať lemuje spousta skalních cyklistických příznivců.

"Vybíhali ze svých stanů a obytných vozů, aby Zimovčáka povzbudili. Největší radost měl jezdec ze svých příznivců z Hradce Králové, kteří ho sem také přijeli pozdravit," řekl ČTK Jan Králík, jeden z pětice doprovodných jezdců na silničních kolech

Zimovčák má za sebou takřka 1500 kilometrů, necelou polovinu délky Vuelty. Dnes ráno odstartoval český dobrodruh z Oropesy del Mar a čeká ho 191 kilometrů jen s jedním větším stoupáním a cílem na mořském pobřeží.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.