Rubriky:

Cyklistika

Schumacher se chce soudit kvůli pomluvě

27. listopadu 2008 16:26 - NÜRTINGEN

Německý cyklista Stefan Schumacher se chystá zažalovat francouzskou antidopingovou agenturu AFLD kvůli pomluvě. Jezdec, který čelí obvinění z dopingu při letošní Tour de France, to oznámil v obsáhlé zpovědi na své internetové stránce. V prvním kontaktu s veřejností od otevření kauzy znovu striktně odmítl jakoukoli vinu.

"Mám čisté svědomí. Při Tour jsem byl tak často testován jako nikdo jiný. Musel jsem odevzdat celkem 14 vzorků, deset moči a čtyři krevní. Všechny byly negativní," uvedl Schumacher.

Na bronzového muže z loňského mistrovství světa a vítěze obou individuálních časovek na letošní Tour padlo podezření až po dodatečném testování vzorků novou metodou, která byla schopna odhalit látku CERA, modifikovanou a do té doby nezjistitelnou formu krevního dopingu EPO. Na tu byly pozitivní hned dva jeho vzorky z 3. a 15. července.

Schumacher to ale zpochybňuje. Původní analýza testu z 3. července prý v laboratoři v Lausanne vykázala takový výsledek, že "o moc čistší krevní hodnoty být už nemohou". Pokud později v Paříži vykázal opětovný rozbor stejného vzorku pozitivní výsledek, mohlo se to podle Schumachera stát i proto, že nebyly dodrženy mezinárodní standardy správného uchování vzorků při transportu a manipulaci.

Vedle toho Schumacher oznámil, že si zažádal u německého svazu o závodnickou licenci. Mezinárodní federace UCI mu v cestě nestojí. "Od nás ji dostane, to by nebyl problém. Tour v tomto roce nebyla v kompetenci UCI, proto bychom ani nezahajovali žádné řízení," citovala agentura DPA prezidenta UCI Pata McQuaida.

Schumachera přesto odsoudil. "On a (další cyklista s pozitivním testem při Tour) Bernhard Kohl byli příliš chtiví. Prahli po další nule na své smlouvě, před očima měli dolary," řekl irský funkcionář.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.