Ruský cyklista Šilov dostal dvouletý trest za doping

1. května 2009 19:01 - MOSKVA

Ruský cyklista Sergej Šilov nesmí kvůli pozitivnímu dopingovému testu dva roky závodit. Oznámila to v pátek ruská cyklistická federace s tím, že bývalý národní šampion neprošel kontrolou letos v lednu. Pozastavenou činnost má i Španěl Jose Antonio Redondo, který měl podle Mezinárodní cyklistické unie UCI v březnu při mimosoutěžním testu příliš vysokou hladinu testosteronu.

Dvaadvacetiletý Šilov, jenž v roce 2006 získal ruský titul v časovce družstev, se stal dalším ruským sportovcem užívajícím zakázaný stimulant carphedon. V minulosti byla za jeho zneužití potrestána například olympijská vítězka v biatlonu z roku 2002 Olga Pylevová, jež byla přistižena o čtyři roky později na olympiádě v Turíně.

Redondo má pozastavenou činnost od začátku dubna, jeho případ nyní vyšetřuje španělská cyklistická federace. Závodník už požádal o prověření vzorku B.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.