Rubriky:

Cyklistika

Belgický cyklista De Fauw spáchal sebevraždu

6. listopadu 2009 16:54 - BRUSEL

Osmadvacetiletý belgický cyklista Dimitri De Fauw spáchal sebevraždu. Motivy jeho činu nejsou známy. Podle belgických médií trpěl depresemi od roku 2006, kdy měl při šestidenním závodu na velodromu v Gentu těžkou kolizi se Španělem Issakem Gálvezem, který zraněním podlehl.

De Fauw, který závodil na dráze i na silnici, ještě v tomto týdnu startoval v šestidenním závodu v Grenoblu, kde obsadil ve dvojici s Dánem Markem Hesterem sedmé místo. "Ve středu v noci jsem ho vysadil v Gentu. Normálně jsme se smáli, ničeho zvláštního jsem si u něj nevšiml," řekl další jezdec Iljo Keisse. "Byl to normální veselý kluk. Někdy se hodně smál, někdy byl klidnější."

De Fauw slavil úspěchy především na dráze, kde vybojoval několik titulů belgického mistra. V letech 2003 až 2005 jezdil na silnici za elitní tým Quick-Step.

Pro belgickou cyklistiku je to druhá smutná událost v krátké době. Před necelým měsícem zemřel mnohem známější jezdec Franck Vandenbroucke, kterému na dovolené v Senegalu selhalo srdce.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.