Spurt v Bretani vyšel nejlépe Matthewsovi

25. srpna 2020 18:52 - Plouay

Cyklistický závod Bretagne Classic zařazený do seriálu WorldTour vyhrál Australan Michael Matthews. Ve finiši porazil Slovince Luku Mezgece a také při druhém startu po koronavirové pauze se prosadil na stupně vítězů. Začátkem srpna vybojoval třetí místo v monumentu Milán-San Remo, přestože měl během závodu nehodu a zranil si ruku.

 

Český svaz cyklistiky

"Luka musel nasadit ke spurtu dřív, já si mohl počkat. Načasoval jsem to perfektně," pochvaloval si Matthews v cíli 247,8 kilometrů dlouhého závodu se startem a cílem v Plouay. "Po té nehodě na Milán-San Remo to bylo těžké pro hlavu. Věděl jsem, že jsem v dobré formě," uvedl devětadvacetiletý jezdec stáje Sunweb.

Josef Černý závod tři dny po domácím šampionátu v Mladé Boleslavi nedokončil. Kvůli pozitivnímu testu jednoho svého jezdce na koronavirus chyběl na startu celý německý tým Bora-hansgrohe.

Cyklistický závod Bretagne Classic (WorldTour) - 247,8 km:
1. Matthews (Austr./Sunweb) 6:01:15
2. Mezgec (Slovin./Michelton-Scott)
3. Sénéchal (Fr./Deceuninck-Quick Step)
4. De Gendt (Niz./Circus-Wanty Gobert)
5. Fedeli (It./Nippo Delko)
6. Simmons (USA/Trek-Segafredo) všichni -1
...Černý (ČR/CCC) nedokončil.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.