Otřesný zážitek! Rozčílená hvězda volá po spravedlnosti

16. října 2020 06:19 - Bogotá/Praha

Záběry, z kterých mrazí. V kolumbijském městě Chia, rodišti a bydlišti cyklistické hvězdy Egana Bernala, došlo k tragédii. Řidič dodávky srazil z mostu cyklistu, který dopadl z několikametrové výšky na další silnici a na místě zemřel.

 

Profimedia.cz

„Jak snadno vyhasne lidský život... Když tohle vidím, je mi nekonečně smutno," napsal k videu z tragédie, které umístil na svém Twitteru, loňský vítěz Tour de France. Oběť neznal, ale k neštěstí došlo poblíž závodníkova domu. „Doufám ve spravedlnost!" připsal Bernal na sociální síť.

Zatímco několik vozidel u bezvládně ležícího těla zastavilo, řidič dodávky z místa nehody ujel. Policie ho však vypátrala na základě záběrů z kamer. „Půjde před soud a za svůj čin bude potrestán," citovala tamní média guvernéra Nicoláse Garcíu.

Bernal vyjádřil rodině oběti soustrast a upozornil na fakt, že počet nehod cyklistů po srážkách s motorovými vozidly celosvětově narůstá. Své o tom ví i český reprezentant Petr Vakoč, jehož v lednu roku 2018 srazilo při přípravě v Jihoafrické republice nákladní auto. Utrpěl zlomeniny několika obratlů a musel se neprodleně podrobit operaci.

Tour přišla o jednu z nejzářivějších hvězd! Bernal před středeční etapou odstoupil

Bernal po nepodařené obhajobě loňského vítězství na Tour de France, kde letos skončil kvůli problémům se zády a kolenem po 16. etapě, předčasně ukončil sezonu. Nestartoval na MS a padla i možnost jeho startu na Vueltě, kde v dresu týmu Ineos Grenadiers od 20. října pojedou mimo jiné loňský šampion Gira d'Italia Richard Carapaz a čtyřnásobný vítěz Tour Chris Froome.

mm, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.