Cyklistika

Sedmou etapu Vuelty po dni volna vyhrál kanadský cyklista Woods

27. října 2020 17:23 - Praha
(Aktualizováno: 27. října 2020 17:45)

Kopcovitou sedmou etapu cyklistické Vuelty vyhrál po dni volna Kanaďan Michael Woods. Po 159,7 km mezi baskickými městy Vitoria-Gasteiz a Villanueva de Valdegovia zůstal v průběžném vedení Ekvádorec Richard Carapaz.

Profimedia.cz

Čtyřiatřicetiletý Woods si dojel pro druhý triumf na Vueltě v kariéře díky útoku zhruba dva kilometry před cílem, jímž setřásl soupeře z pětičlenné skupiny uprchlíků. Čtyři sekundy po členovi týmu Education First přijeli domácí Španělé Omar Fraile a Alejandro Valverde.

Šestapadesát sekund po Woodsovi dorazil do cíle peloton se všemi uchazeči o celkové prvenství. Loňský vítěz Gira d'Italia Carapaz vede stále o 18 sekund před Britem Hughem Carthym. Největší favorit a obhájce titulu Primož Roglič ze Slovinska je s třicetisekundovým odstupem čtvrtý.

Rogliče připravily o vedení na Vueltě potíže s pláštěnkou

Čeští cyklisté Zdeněk Štybar a Jan Hirt dojeli za sebou na 103. a 104. místě ve skupině s odstupem 11:16 minuty. V celkovém pořadí je na tom lépe 66. vrchař Hirt.

Středeční etapa o délce 164 km zavede cyklisty do provincie La Rioja a vyvrcholí stoupáním do cíle na Alto de Moncalvillo.