Hekele: Mám čisté svědomí, proti nařčení z dopingu se budu bránit

2. listopadu 2020 15:49 - Praha

Úřadující mistr republiky v cyklokrosu Emil Hekele, který čelí podezření z dopingu, odmítá jakékoli porušení antidopingových pravidel. V prohlášení, které třiačtyřicetiletý závodník dnes zaslal ČTK, zdůraznil množství kontrol, jimiž za poslední sezony prošel.

 

Michal Červený

Informace o podezření Hekeleho z užití zakázaných látek se objevily před dvěma týdny. V současnosti zkušený cyklokrosař stále čeká na výsledek analýzy vzorku B, o niž požádal s vírou, že popře prvotní výsledek kontroly. "Mám opravdu čisté svědomí, i proto tvrdě trénuji dál a jsem připraven bojovat o očištění svého jména," uvedl Hekele.

Nález se vztahuje k reprezentačnímu soustředění cyklokrosařů z 9. září. "Podrobil jsem se mimosoutěžní antidopingové kontrole. V letošním roce jsem byl testován celkově již popáté. Mimo jiné mě komisaři v tomto roce navštívili dokonce i u mě doma," uvedl Hekele.

Úřadující mistr republiky v cyklokrosu Hekele čelí podezření z dopingu

"V posledních třech letech jsem celkem pravidelně vybírán na antidopingovou kontrolu," konstatoval Hekele, který v lednu překvapivě poprvé v kariéře vyhrál mistrovství republiky v Jičíně. "Titul mistra jsem získal po zúročení předešlých sezon a tvrdé přípravě ve skromných podmínkách, jak je mým zvykem. Během celé té (předchozí) sezony jsem byl kontrolován celkem pětkrát. Předloni čtyřikrát," uvedl Hekele.

Burgrová vysvětluje mladým sportovcům nebezpečí dopingu

archiv Ilony Burgrové

Dal najevo údiv, proč je testován tak často. "Možná kvůli věku? Možná kvůli výsledkům v mém věku? Možná se někomu nelíbím? Možná vše dohromady? Odpověď na tyto otázky neznám. Co však vím zcela jistě, že jsem se těchto kontrol nikdy neobával. O to větší šok pro mě byla zpráva, že právě odběr vzorku A z letošního reprezentačního soustředění je pozitivní," napsal.

Mrzí ho, že jeho nařčení z dopingu poškozuje obraz cyklokrosu. "Budu se proti tomuto nařčení bránit. Každopádně bych byl blázen, kdybych hazardoval se svým jménem, důvěrou mých partnerů i fanoušků. Nikdy jsem neměl nekalé praktiky zapotřebí a ve svém věku již vůbec ne," uvedl Hekele.

Sledujte Sport.cz také na Instagramu>>>

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: