UCI potvrdila dlouhý distanc pro Groenewegena za Jakobsenův pád

11. listopadu 2020 10:44 - Aigle
(Aktualizováno: 11. listopadu 2020 11:12)

Mezinárodní cyklistická unie (UCI) dnes potvrdila devítiměsíční distanc pro Nizozemce Dylana Groenewegena za způsobení hrozivého pádu krajana Fabia Jakobsena na závodě Kolem Polska. Zákaz činnosti pro spurtéra z týmu Jumbo-Visma a vítěze čtyř etap na Tour de France platí zpětně od srpna a vyprší 6. května.

 

Twitter @cyclecollective

O Groenewegenově osudu informoval již ve čtvrtek nizozemský server Wielerflits. Disciplinární komise UCI dnes v prohlášení uvedla, že sedmadvacetiletý cyklista se odchýlil ze své linie, čímž porušil pravidla. Jakobsena v souboji o vítězství natlačil do bariéry a ten po pádu bojoval o život.

Groenewegen podle UCI svou vinu přiznal. Při vyšetřování spolupracoval a přijal i výši trestu. Devítiměsíční zákaz startu za jiné než dopingové provinění nemá podle specializovaného webu Cyclingnews v cyklistice obdoby.

Rekonstrukci obličeje má za sebou. Cyklista chce po hororovém pádu už zpátky na kolo

Jakobsen po incidentu v závěru první etapy 5. srpna utrpěl vážná zranění hlavy a byl dva dny v kómatu. Podrobil se kvůli mnohačetným zlomeninám v obličeji několika operacím a ještě ho minimálně jedna čeká příští rok. Člen stáje Deceuninck-Quick Step nicméně doufá, že by ještě tento měsíc mohl poprvé usednout na kolo.

"Ten pád bude navždy černou kapitolou mé kariéry," litoval Groenewegen. "Doufám, že to bude moudrá lekce pro všechny sprintery. Bedlivě sleduju zprávy o Fabiově zotavování a mohu jen doufat, že se jednoho dne zcela zdráv vrátí," dodal.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.