Belgický cyklistický talent Evenepoel už opět trénuje na kole

8. února 2021 22:09 - Brusel

Belgický cyklistický talent Remco Evenepoel se po komplikacích s léčbou zlomené pánve opět vrátil k tréninku na kole. Jednadvacetiletý jezdec stáje Deceuninck-Quick-Step musel kvůli problémům přípravu v lednu na tři týdny přerušit.

 

twitter:@deceuninck_qst, Twitter

Evenepoel loni vyhrál čtyři etapové závody - Vueltu San Juan, Kolem Burgosu, Kolem Polska a Kolem Algarve, ale poté se zranil loni v srpnu v závodě Kolem Lombardie. K tréninku se vrátil v listopadu, lékaři ale posléze zjistili, že pánev ještě není zahojená a svolení k jízdě na kole dostal až teď.

"Na začátku všechno bylo pozitivní a zranění se hojilo velmi rychle, ale pak se proces zpomalil. Tak to při rekonvalescenci chodí. Jednou jste nahoře, podruhé dole," uvedl v tiskové zprávě týmový lékař Phil Jansen. "Musím jít krok za krokem a o programu rozhodneme později," přidal Evenepoel, který by chtěl za tři měsíce startovat na Giru d'Italia.

Na Grand Tours bude moci letos startovat jeden tým navíc

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: