Živě

Carapaz uhájil v poslední etapě celkové prvenství v závodě Kolem Švýcarska

13. června 2021 15:52 - Andermatt
(Aktualizováno: 13. června 2021 18:10)

Ekvádorský cyklista Richard Carapaz uhájil v závěrečné etapě závodu World Tour Kolem Švýcarska celkové prvenství. Předloňský vítěz Gira d'Italia vyhrál generálku na Tour de France s náskokem 17 sekund před Kolumbijcem Rigobertem Uránem. Nejslavnější závod světa startuje za dva týdny.

URS FLUEELER, ČTK/AP

Náročnou 8. etapu o délce 159,5 km se startem a cílem v Andermattu a s přejezdy přes průsmyky Oberalp, Lukmanier a Gotthard vyhrál domácí Švýcar Gino Mäder. Carapaz dojel pátý s odstupem devíti sekund ve skupince s vítězem sobotní časovky Uránem.

Celkově třetí skončil Dán Jakob Fuglsang, jenž na vítěze ztratil 1:15 minuty. Průběžně třetí mistr světa Julian Alaphilippe z Francie už do dnešní etapy neodstartoval, protože odcestoval za svou partnerkou k porodu prvního potomka. Jediný český účastník závodu Petr Vakoč obsadil 56. příčku.

Cyklista Schlegel skončil třetí v závodě Kolem Horního Rakouska

Loňský vítěz Tour de France Tadej Pogačar se na obhajobu naladil na slaběji obsazeném domácím závodě Kolem Slovinska, který vyhrál o 1:21 sekundy před Italem Diegem Ulissim. Roman Kreuziger skončil na 48. pozici.

Další souběžně konaný etapový závod Kolem Belgie vyhrál domácí talent Remco Evenepoel. Jeho kolega z týmu Deceuninck-Quick Step Zdeněk Štybar obsadil 124. místo.

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.