Schlegel skončil na Sibiu Tour druhý, v závěrečné etapě předstihl Arua

6. července 2021 22:09 - Sibiu

Cyklista Michal Schlegel obsadil v etapovém závodě Sibiu Cycling Tour v Rumunsku celkové druhé místo. V závěrečné třetí etapě dojel dvanáctý pět sekund za vítězným Němcem Pascalem Ackermannem z elitního týmu Bora-hansgrohe.

 

Jan Brychta / Czech Cycling Tour

V konečném pořadí se Schlegel posunul o jednu sekundu před šampiona Vuelty z roku 2015 Fabia Arua. Lepší byl jen další Ital Giovanni Aleotti z Bory. Těsně pod stupni vítězů skončil v dnešním spurtu Schlegelův kolega z týmu Elkov Kasper Adam Ťoupalík.

"Hlavní úkol byl, aby Michal Schlegel udržel pódiovou pozici. Rus Černěckij za ním nebyl zase tak daleko. Já jsem se snažil o to, abych se v závěrečném spurtu dostal na třetí pozici, ale už jsem nedokázal zalepit díru, která vznikla poté, co jezdci z týmu Qhubeka NextHash spadl řetěz. Přesto jsme s výsledky moc spokojení," uvedl Ťoupalík na týmovém webu.

Schlegel je na Sibiu Cycling Tour po královské etapě celkově třetí

"Jsme moc rádi, jak celý závod dopadl. Neměli jsme žádná velká očekávání, jezdci z ostatních týmů jsou lidi jako ostatní a nemá cenu se nějak víc obávat. Jsme silný a dobrý tým a máme na to si zajistit dobrá umístění," řekl Schlegel, který se spolu s mistrem republiky Michaelem Kukrlem brzy vydá do Tokia na olympijské hry.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.