Američan Powless si v San Sebastiánu dojel pro první profesionální vítězství

31. července 2021 19:54

Překvapivým vítězem cyklistického závodu Clásica San Sebastián se stal Američan Neilson Powless. Na první akci elitní série WorldTour po olympijských hrách porazil ve spurtu trojice uprchlíků Slovince Mateje Mohoriče a Dána Mikkela Honorého. Čtyřiadvacetiletý člen stáje EF Education-Nippo si připsal první vítězství v profesionální kariéře.

 

Profimedia.cz

"Ani nedokážu říct, jak moc to pro mě znamená. Neměli jsme tu pro závod lídra, tak jsme se snažili jet chytře. V závěru nám to vyšlo dokonale," uvedl Powless v cíli závodu na 223,5 kilometru, v němž nejlepší trio ujelo ve sjezdu asi 35 kilometrů před koncem.

Měl radost, že vítězstvím v San Sebastiánu obzvlášť potěšil ředitele své stáje baskického rodáka Juana Manuela Gárateho, který dojel v roce 2007 druhý. Později mu připadlo vítězství po diskvalifikaci Itala Leonarda Bertagnolliho kvůli dopingovému provinění. "V Baskicku jsou neuvěřitelní fanoušci a jsem rád, že jsem vyhrál před tak nadšeným publikem," řekl Powless.

Olympionik Zdeněk Štybar ani jeho kolega z týmu Deceuninck-QuickStep Josef Černý závod nedokončili.

Cyklistický závod Clásica San Sebastián (WorldTour) - 223,5 km:
1. Powless (USA/EF Education-Nippo) 5:34:31
2. Mohorič (Slovin./Bahrajn Victorious)
3. Honoré (Dán./Deceuninck-QuickStep) oba stejný čas
4. Rota (It./Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux) -30
5. Covi (It./SAE Team Emirates)
6. Alaphilippe (Fr./Deceuninck-QuickStep) oba -1:04
...Černý, Štybar (oba ČR/Deceuninck-QuickStep) nedokončili.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.