Cyklista Černý bude pokračovat další dva roky v týmu Deceuninck-Quick-Step

19. září 2021 16:19

Cyklista Josef Černý podepsal novou smlouvu v elitní worldtourové stáji Deceuninck-Quick-Step. Ve svém současném působišti se osmadvacetiletý silniční profesionál dohodl na prodloužení spolupráce o další dva roky.

 

Profimedia.cz

"Věřím, že tým je se mnou spokojený a právě proto se mnou prodloužil kontrakt na dva roky. Budu se i ty další dvě sezony snažit o ty nejlepší výsledky a uvidíme, jak dlouho tam zůstanu," řekl Černý v rozhovoru pro Českou televizi před svým startem na začínajícím mistrovství světa v Belgii.

Černý po minulé sezoně opustil tým CCC, na který dolehly finanční potíže způsobené koronavirovou krizí. Ve stáji, kde dlouhodobě působí Zdeněk Štybar, se mistr republiky v silničním závodě (2018) a trojnásobný český šampion v časovce (2018, 2020 a 2021) dohodl původně na roční smlouvě. Výbornými výsledky si vysloužil pokračování.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.