Rakouská juniorka skončila na MS po kolizi s autobusem v nemocnici

22. září 2021 16:39 - Lovaň/praha

Mladá rakouská cyklistka Leila Gschwentnerová skončila v dějišti mistrovství světa v Lovani v nemocnici po kolizi s autobusem. Juniorská reprezentantka vyvázla podle informací rakouského svazu z nehody při tréninkové jízdě se zraněním ramena.

 

@leila_gschwentner

Sedmnáctiletá Gschwentnerová si projížděla trasu, na níž se bude v sobotu na šampionátu v silniční cyklistice bojovat o medaile v závodu s hromadným startem. Příčina nehody zatím není zcela jasná, podle belgických médií ale tým doprovázející závodnici nedodržel dopravní předpisy.

V dějišti MS jde už o druhou nehodu, tentokrát naštěstí bez tragických následků. Minulý víkend přišel o život sedmatřicetiletý bývalý úspěšný dánský cyklista Chris Anker Sörensen, který měl na šampionátu působit jako expert dánské televize TV 2 SPORTS. Srazilo ho auto, když se byl projet na kole.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.