Málem jsem dopadl jako Pantani, přiznal bývalý cyklista Ullrich

28. září 2021 12:38 - Palma de Mallorca

Bývalý hvězdný německý cyklista Jan Ullrich přiznal, že byl kvůli svým závislostem v roce 2018 blízko tomu, aby dopadl jako jeho dávný soupeř Marco Pantani. Vítěz Tour de France z roku 1997 o svých psychických potížích promluvil s dalším z někdejších rivalů Lancem Armstrongem, s nímž se nyní setkal na Mallorce.

 

ČTK

Sedmačtyřicetiletý Ullrich tvrdí, že už je na tom nyní opět dobře, a s Armstrongem absolvovali cyklistickou vyjížďku. Oba muži byli na vrcholu svých kariér tvrdými soupeři, ale v době, kdy na tom byl psychicky Ullrich nejhůř, přijel Američan za ním do Německa a podpořil ho.

"Před třemi lety jsem měl velké problémy a ty jsi za mnou přijel. Byl jsem strašně rád, že jsi dorazil. Byl jsem na tom stejně jako Marco Pantani... skoro mrtvý," řekl Ullrich v emotivním momentu Armstrongovi v jeho podcastu "The Move", jehož natáčení se zúčastnili další bývalý cyklista George Hincapie a manažer Johan Bruyneel.

Nash je viceprezidentkou cyklistické unie UCI

Legendární "Pirát" Pantani byl Armstrongovým a Ullrichovým soupeřem a v roce 1998 vyhrál Giro d'Italia i Tour de France. Později upadl do závislostí, měl psychické potíže a v roce 2004 zemřel na předávkování kokainem.

Tomuto osudu Ullrich navzdory podobným problémům unikl. "Zotavil jsem se a mám dobré přátele, včetně tebe, kteří mě vrátili do života. Teď jsem hodně šťastný," řekl Armstrongovi olympijský vítěz a mistr světa, jemuž ze závislostí pomohla i pravidelná jízda na kole. "Cyklistika je pro člověka dobrá. Je skvělé být s přáteli. Láska. Mé děti. Rodina. Na tohle všechno jsem zapomněl, to byl můj problém," řekl rodák z Rostocku.

Ullrich i Armstrong byli v závěrečných letech svých kariér zapleteni do dopingových skandálů, které nenávratně poškodily jejich odkaz. Ullrich byl přistižen v rámci Operación Puerto, což bylo vyšetřování krevního dopingu ve Španělsku. Armstrong se po letech podezření přiznal k dopingu v průběhu celé kariéry a přišel o všech sedm triumfů na Tour.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.