Roglič vyhrál před Lombardií další italský závod

6. října 2021 18:21

Hvězdný slovinský cyklista Primož Roglič potvrdil skvělou formu dalším vítězstvím na italských silnicích. Tři dny před monumentem Kolem Lombardie a čtyři dny po triumfu na Giru dell'Emilia ovládl trojnásobný šampion Vuelty 190 km dlouhý závod Milán-Turín, který vyvrcholil vrchařským dojezdem k bazilice Superga. V posledních desítkách metrů odjel Britovi Adamu Yatesovi.

 

Marco Alpozzi, ČTK/AP

Ve 102. ročníku italské klasiky startovala i česká trojice Jan Hirt, Jakub Bouček a Karel Vacek, ale žádný z nich do cíle nedojel. Peloton k bazilice stoupání dlouhé téměř pět kilometrů s průměrným sklonem devět procent absolvoval dvakrát, Roglič po předchozím Yatesově pokusu o únik rozhodl 200 metrů před cílem.

"Nikdy pořádně nevíte, kolik sil vám v nohou zbylo na poslední útok. Někdy to jde, někdy ne. Dneska to šlo," uvedl lídr stáje Jumbo-Visma Roglič. Yates dojel se ztrátou 12 sekund, za ním s více než půlminutovým odstupem dvojice Joao Almeida, Tadej Pogačar.

Cyklistický závod Milán-Turín (190 km):
1. Roglič (Slovin.) 4:17:41
2. A. Yates (Brit.) -12
3. Almeida (Kol.), 4. Pogačar (Slovin.) oba -35
5. Woods (Kan.)
6. Gaudu (Fr.) oba -48
...Hirt, Bouček, K. Vacek (všichni ČR) nedokončili.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.