Rubriky:

Cyklistika

UCI chce přísnější trest za doping pro cyklistu Georgese

1. října 2013 17:59 - Aigle

Mezinárodní cyklistická unie (UCI) požaduje tvrdší trest za doping pro francouzského jezdce Sylvaina Georgese. Ten dostal za pozitivní nález na letošním Giru d'Italia šestiměsíční distanc, UCI bude u arbitráže CAS v Lausanne požadovat dvouletou suspendaci.

Georges byl na květnovém Giru testován na stimulant heptaminol, jenž se mu údajně dostal do těla z přípravku Ginkor Fort. Heptaminol je na seznamu zakázaných prostředků veden jako specifická látka, u níž sportovci mohou dokázat, že ji neužili kvůli zlepšení výkonnosti.

Proto Georgesovi v červenci francouzská federace zastavila činnost jen na půl roku, takže by se v příští sezóně mohl vrátit do pelotonu. Tomu chce ale nyní zamezit UCI.

"Chtějí pro mě dva roky. Tedy maximální trest, stejně jako pro ty, co berou EPO, amfetaminy, nandrolon. Jsem šokován, že mě házejí do stejného pytle," uvedl v tiskovém prohlášení cyklista, jehož po dopingovém nálezu propustil jeho tým AG2R La Mondiale.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.