Štybar dojel třetí v nejdelší etapě závodu Paříž-Nice

14. března 2014 17:59 - Fayence

Český cyklista Zdeněk Štybar obsadil třetí místo v šesté a nejdelší etapě závodu Paříž-Nice a posunul se na čtvrtou pozici průběžného pořadí. Druhý den po sobě vyhrál Kolumbijec Carlos Betancur a vede celkově.

 

Profimedia.cz

Betancur porazil po 221 km v souboji o vítězství mistra světa Ruie Costu z Portugalska. Trojnásobný šampion v cyklokrosu Štybar dojel třetí s odstupem tří sekund, za sebou nechal ve stejném čase dosavadního lídra Gerrainta Thomase z Británie a domácího Francouze Arthura Vichota.

"Kluci z týmu se o mě celý den perfektně starali, za což jim moc děkuju. Je to pro mě tak trochu nová situace," poděkoval Štybar na svém webu kolegům z týmu Omega Pharma-Quick-Step. "Byla to hodně těžká etapa. Hned po 36 kilometrech byl 4,5 kilometru dlouhý kopec, kde se peloton nadělil na skupiny. I s tím kopcem jsme měli po 70 kilometrech průměr 49 km/h. Ufff," popsal český cyklista tempo závodu.

"V závěru byl devět kilometrů dlouhý kopec, který jsem přejel se skupinou asi 30 lidí. Na konci nás čekal dvoukilometrový dost prudký kopec do cíle. Možná jsem tam lehce zaváhal, že jsem neměl lepší pozici, ale se třetím místem jsem spokojen," dodal Štybar po nejlepším výsledku v sezoně na silnici.

Před závěrečnými dvěma etapami má Štybar na čtvrté pozici odstup 22 sekund za vedoucím Betancurem. Kolumbijec vede před Thomasem o osm sekund.

Cyklistický závod Paříž-Nice (WorldTour) - 6. etapa (221,5 km):
1. Betancur (Kol./AG2R) 5:12:11
2. Costa (Portug./Lampre) stejný čas
3. Štybar (ČR/Omega Pharma-Quick-Step)
4. Thomas (Brit./Sky)
5. Vichot (Fr./FDJ.fr) všichni -3
6. Gautier (Fr./Europcar) -7.
Průběžné pořadí:
1. Betancur 27:04:48
2. Thomas -8
3. Costa -18
4. Štybar -22
5. Rojas (Šp./Movistar) -24
6. Fuglsang (Dán./Astana) -25.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.