Rubriky:

Cyklistika

Šimůnek: První desítka na MS se počítá, dodává mi chuť jezdit dál

31. ledna 2016 18:48 - Heusden-Zolder

Cyklokrosař Radomír Šimůnek dokázal, že ještě není na odpis. Devátá příčka na světovém šampionátu v Belgii mu po nedávném domácím titulu dodala novou chuť do závodění. Ve svých dvaatřiceti letech si přitom dobře uvědomoval, že po nepříliš povedených sezónách potřebuje zajet dobrý výsledek.

 

Petr Hofbauer, ČTK

"Ta první desítka se určitě počítá. V těchto podmínkách je to strašně těžké; na člověka padala voda a tělo rychle chřadne. Jsem rád, že už mám ten závod za sebou a že to vyšlo do těch deseti," řekl novinářům Šimůnek. Závod se jel za velmi nepříznivého počasí v dešti a při studeném větru.

"První dvě kola to bylo dobré, pak mi trošku prásklo, ale poslední dvě kola už jsem zase chytal takový ten druhý dech. Pád tam žádný nebyl, což je u mě vcelku zvláštní. Člověk držel jako beran a místy jsem ze sebe vydával naprosté maximum. Bylo to dobré MS," pochvaloval si Šimůnek.

Dobrý pocit mohl mít i díky odstupu na vítěze, který činil jen 97 vteřin. "Na začátku jsem se tam z třetí řady na startu krásně protáhl a byl jsem tam. Je to ale MS a jezdí se tady ještě o něco rychleji než normálně na závodech," připomněl Šimůnek.

Dobrý start mu pomohl, v úvodu byl vidět na samém čele závodu. "Snažil jsem se tam bojovat od začátku, ale ty mlaďasové jeli ještě o tři čtyři kilometry rychleji, než bych potřeboval já. Počítal jsem s tím, několikrát už jsem to MS jel, takže jsem věděl, do čeho jdu," pousmál se Šimůnek.

Už myslí na další sezónu

Ví však, že dobrý závod lze zajet, i když už nestačí "mladým puškám" v počátečním tempu. "Ten začátek byl hrozně rychlý, jak to mlaďasové nakopli, ale když se podíváte na Svena Nyse, tak ten jezdí ekonomičtěji, ale potom tam na konci je. Všechno to jde, všechno je to v silách, aby to člověk zvládl," domnívá se Šimůnek s odkazem na devětatřicetiletého veterána.

Poslední dvě sezóny neměl dobré, brzdilo ho špatné léto a od toho se vše odvíjelo. "Vždy mi našli nějakou bakterii, nějaký virus, takže jsem třeba vypustil měsíc a půl a to je hrozně znát. Jsem rád, že se to teď nějak stabilizovalo a člověk kouká zase před sebe. Mám teď ještě tři týdny závodění, pak si v klidu orazím, v létě uděláme spoustu práce a těším se na další výzvy a na další sezónu," prohlásil Šimůnek.

Probíhající ročník pro něho byl zlomový. Tušil, že když neuspěje, bude to špatné. "Bylo by to třetí sezónu po sobě. Věděl jsem, že dál to už asi potom nepůjde. Teď vím, že do té desítky patřím a mohu se tam pohybovat. Musím vylepšit Světové poháry, protože ty byly strašné. Na druhou stranu - závody v Belgii až tak špatné nebyly. Musím tvrdě pracovat v létě a posunout to zase o stupínek dál," plánoval odhodlaně.

A věří, že i ve svém věku může být ještě lepší. "Určitě to možné je. Je spousta možností. Třeba jak tvrdě pracuje Zdenda Štybar. Člověk se pořád může zlepšovat. Máme teď nějaké vize do příštích let, je to jen o tvrdé práci, o ničem jiném," zdůraznil Šimůnek.

Ještě předtím však musí vyřešit svou budoucnost. "Během deseti dnů bych chtěl mít jasno. Mám nějaké nabídky, chci na to v klidu kouknout, probrat to s manželkou a pak se sám rozhodnu. Mám ještě velkou chuť pokračovat dál. Výhledově mě to táhne domů, ale teď ještě mám chuť něco dokázat," uzavřel Šimůnek.

ČTK

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.